0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

İngiltere Vizesi Biten Öğrencilerin Peşinde


İngiltere’de personel yetersizliğinden dolayı suçluları sınır dışı edemediği ortaya çıktı. İngiltere İçişleri Bakanlığı, vizelerinin süresi dolan binlerce yabancı öğrencinin izini kaybettiğini bildirdi. Birleşik Krallık’ta yabancı suçluların bir kısmının personel yetersizliği nedeniyle sınır dışı edilemediği ortaya çıktı. Ülkedeki bağımsız Sınır ve

İngiltere’de personel yetersizliğinden dolayı suçluları sınır dışı edemediği ortaya çıktı. İngiltere İçişleri Bakanlığı, vizelerinin süresi dolan binlerce yabancı öğrencinin izini kaybettiğini bildirdi.

Birleşik Krallık’ta yabancı suçluların bir kısmının personel yetersizliği nedeniyle sınır dışı edilemediği ortaya çıktı.

Ülkedeki bağımsız Sınır ve Göç Soruşturma kurumunca kaleme alınan raporda, 18 aylık sürede yabancı suçluların sınır dışı işleminde onlara refakat edecek personelin bulunmaması nedeniyle yaklaşık 34 bin uçak biletinin iptal edildiği ve bunun zararının yaklaşık 1,5 milyon sterlin olduğu kaydedildi.

İngiltere İçişleri Bakanlığına, yabancı suçluların sınır dışı edilmesi için personel sağlayan “Tascor” isimli şirketin, talep edildikten ancak 15 gün sonra personel sağlayabildiği bildirildi.

Raporda, Ekim 2014 ila Mart 2015’te sınır dışı edilmek istenen suçlular için yapılan uçak bileti rezervasyonlarının yaklaşık yüzde 40’ının iptal edildiği vurgulandı.

BİNLERCE YABANCI ÖĞRENCİNİN İZİNİ KAYBETTİ

Kurumun yayınladığı bir diğer raporda ise İngiltere İçişleri Bakanlığının vizelerinin süresi dolan binlerce yabancı öğrencinin izini kaybettiği bildirildi.

Nisan 2015’e kadar olan iki yıllık sürede yaklaşık 72 bin yabancı öğrencinin takibinin yapılamadığı belirtilen raporda, “Bu kişilerden birçoğu Birleşik Krallık’tan ayrılmış olabilir ya da oturum hakkı elde etmiş olabilir. Ancak yasa dışı olarak bulunanların sayısı ve bu kişilerin nerede yaşadıkları bilinmiyor.” ifadesi kullanıldı.

İçişleri Bakanlığı, her iki raporda dikkat çekilen konuların incelendiğini ve tavsiyelerin değerlendirileceğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo