0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

Amerika Vizesinde Değişiklik


ABD, terör saldırılarına karşı önlem almak amacıyla yaptığı vize muafiyet değişiklikleri uygulamasını başlattı. Teröristlerin Seyahatini Önleme Yasası kapsamında düzenlenen ve 21 Ocak tarihinden başlayarak uygulamaya konan değişikliklere göre, 1 Mart 2011 ve sonrasında İran, Irak, Sudan ve Suriye’ye gitmiş kişilerin,

ABD, terör saldırılarına karşı önlem almak amacıyla yaptığı vize muafiyet değişiklikleri uygulamasını başlattı.
Teröristlerin Seyahatini Önleme Yasası kapsamında düzenlenen ve 21 Ocak tarihinden başlayarak uygulamaya konan değişikliklere göre, 1 Mart 2011 ve sonrasında İran, Irak, Sudan ve Suriye’ye gitmiş kişilerin, ABD’ye girişleri için vize muafiyeti uygulamasının iptal edildiği açıklandı.
ABD Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre, vize muafiyeti değişiklik uygulaması, İran, Irak, Sudan ve Suriye’ye, askeri ya da diplomatik nedenlerle gidenleri, uluslararası ya da bölgesel yardım kuruluşu çalışanlarını ve basın görevlilerini kapsamayacak.
Söz konusu ülkelerin vatandaşları ile, 1 Mart 2011 ve sonrasında bu ülkelerde bulunan kişiler, ABD’ye gelmeden önce bulundukları kent ya da ülkelerdeki yetkili Amerikan makamlarına başvurarak vize alacak.
Değişikliğe göre, İran, Irak, Sudan ve Suriye’de bulunmuş Amerikan vatandaşlarına da, sınır kapılarında yapılacak kapsamlı sorgulamadan sonra ülkeye giriş izini verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo