0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

Avrupaya Vize Ne Zaman Kalkıyor


Vizeler Ne Zaman Kalkıyor, Avrupa’ya Vize Ne Zaman Kalkacak sorularının sorulduğu şu günlerde, Dışişleri yetkililerinden gelen erken tarih açıklaması gündemdeki yerini aldı. Peki, vizeler ne zaman kalkacak? Türkiye ile Avrupa Birliği arasında gerçekleştirilen Brüksel zirvesinde, yurt dışına vizelerin kalması için

Vizeler Ne Zaman Kalkıyor, Avrupa’ya Vize Ne Zaman Kalkacak sorularının sorulduğu şu günlerde, Dışişleri yetkililerinden gelen erken tarih açıklaması gündemdeki yerini aldı. Peki, vizeler ne zaman kalkacak?

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında gerçekleştirilen Brüksel zirvesinde, yurt dışına vizelerin kalması için gerekli şartların oluşturulduğu ve 2016 yılının son ayları itibari ile vizelerin AB ülkelerine kalkacağı açıklanmıştı. Vizeler ne zaman kalkıyor sorularının son zamanlarda fazla sorulduğu ülke gündeminde, vize kalkış tarihleri için yetkililerden son dakika açıklaması yapıldı.

Avrupa Birliği ile yapılan görüşmeler akabinde, söz konusu şartların oluşturulması ve takvim kapsamında programın aksamadan ilerlemesi durumunda, 2016 yılının Ekim ayı itibari ile Türk vatandaşları, herhangi bir vize belgesi gerektirmeden Avrupa ülkelerine gidebilecek. Her yıl yaklaşık 300 milyon Euro vize masrafının ödendiği ülkemizde, vizelerin kalkmasından sonra söz konusu para, yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşlarmız da kalacak.

Herhangi bir vize belgesi olmadan Avrupa ülkelerine gidiş imkanı için bugün, Dışişleri yetkililerinden gelen açıklama ile beraber 1 Temmuz 2016 tarihi itibari ile Avrupa ülkelerine vizesiz gidilebileceği açıklandı. Ekim ayı olarak belirlenen tarihin daha erken bir zamana alınması sonrasında, gerekli detaylar haber sitemizde paylaşılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo