0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

Dünyanın En Yeşil Ülkeleri


Her gün biraz daha çoğalan nüfus, yükselen binalar ve gelişen teknoloji ile değişen yaşam doğaya olan özlemi kat be kat artırıyor. Tüm bunlara hem iş hem de gündelik yaşantının rutinleri eklenince tabiata ulaşma isteği daha canlı bir hale bürünüyor. Doğanın

Her gün biraz daha çoğalan nüfus, yükselen binalar ve gelişen teknoloji ile değişen yaşam doğaya olan özlemi kat be kat artırıyor. Tüm bunlara hem iş hem de gündelik yaşantının rutinleri eklenince tabiata ulaşma isteği daha canlı bir hale bürünüyor. Doğanın sunduğu nimetlerden yararlanmak ve saf oksijenle nefes almak isteyenler için dünyanın en yeşil ülkeleri listesini derledik…

İzlanda

İzlanda, ‘’Avrupa’nın en huzurlu ülkeleri’’ başlıklı yazımızda ilk sırada yer almıştı. Şüphesiz ki; eşsiz bir tabiata sahip olması ve bakir alanların çokluğu bu güzel ülkenin huzur seviyesini oldukça artırıyor.

İzlanda, çevre politikalarına maksimum düzeyde önem veren bir ülkedir. Öyle ki; ülkenin enerji ihtiyacının neredeyse tamamı doğal kaynaklarla sağlanmaktadır. Tahmin edeceğiniz üzere, çevre kirliliği minimum düzeydedir. Bu masalsı ülkeyi kesinlikle ziyaret ederek eşsiz tabiatıyla kucaklaşmanızı tavsiye ederiz.

İzlanda vizesi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

İsviçre

Etrafı Alp Dağları ile çevrili İsviçre, konumunun kıymetini en iyi bilen ülkelerden biri. Uzun yıllar boyu en yeşil ülkeler sıralamasında zirvede olan İsviçre, İzlanda’nın inanılmaz atılımlarıyla birlikte ikinci sıraya geriledi.

İsviçre’de devletin en büyük amaçlarından biri daha yeşil bir çevre yaratmaktır. Sanırız, bazı küçük yerleşim alanlarında motorlu taşıt kullanımının yasaklanması ve çöp atımının ücretli hale getirilmesi bu tutumu ispatlamak için yeterli olacaktır.

İsviçre vizesi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

İsveç

Doğal çevre için en çok çalışan ülkelerden biri olan İsveç, listemizin üçüncü sırasında yer alıyor. Başarılı devlet politikalarının yanı sıra oldukça bilinçli bir topluma sahip olan ülke, doğal unsurların korunması için büyük çaba sarf ediyor.

İsveç halkı ekolojik dengeyi koruma konusunda o kadar hassas ki; ısınma için kerestelerden çıkan talaşı bile kullanıyor.

İsveç vizesi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

Norveç

Norveç, küresel ısınmadan en çok etkilenen ülkelerden biri fakat ülke bu durumdan minimum düzeyde etkilenmek için neredeyse seferberlik ilan etmiş durumda… Ülkenin hiç bozulmayan masalsı tabiat manzaraları canlı kanıt niteliği taşıyor diyebiliriz.

Norveç vizesi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

Fransa

Geçtiğimiz yıl, dünyanın en güzel ülkeleri listesinde ilk sırayı kimseye kaptırmayan Fransa, en yeşil ülkeler listesinde de en başlarda yer alıyor. Ülkede tabiatı gerçek anlamda hissedebileceğiniz birçok şehir var…

Fransa devletinin çevre dostu politikaları, doğal yapının kalabalık nüfustan etkilenmemesini sağlıyor.

Fransa vizesi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Dünyanın en yeşil ülkelerine vizeislemleri.com güvencesi ile vize alabilir, seyahat sağlık sigortanız için Uraz Sigorta’yı tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo