0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

Afrika’nın En Büyüğü: Cezayir (Cezayir Vizesi)


Gelin, sizi Afrika kıtasının en büyük ülkesi ile tanıştıralım. Burası; tarihi, kültürü ve mimarisiyle eşsiz güzellikte… Burası Cezayir… Tunus ve Fas’ın arasında yer alan bu güzel ülke, ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim vaat ediyor. Bu yazımızda, Cezayir’in konumu, Cezayir vizesi, Cezayir’de

Gelin, sizi Afrika kıtasının en büyük ülkesi ile tanıştıralım. Burası; tarihi, kültürü ve mimarisiyle eşsiz güzellikte… Burası Cezayir… Tunus ve Fas’ın arasında yer alan bu güzel ülke, ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim vaat ediyor. Bu yazımızda, Cezayir’in konumu, Cezayir vizesi, Cezayir’de gezilecek yerler, Cezayir’in resmi dili, Cezayir’in para birimi Cezayir’in iklimi ve Cezayir’de ne yenir gibi birçok merak edilen sorunun yanıtını bulabileceksiniz. O halde, başlayalım…

Cezayir Hakkında Genel Bilgi

Cezayir, Afrika kıtasının en büyük ülkesidir. Başkenti, ülkenin ismiyle adaş olan Cezayir şehridir. Başkent, aynı zamanda deniz ve çölün buluştuğu benzersiz bir konumdadır.

Cezayir’in iklimi kendi içinde farklılıklar barındırır. Kuzeyinde Akdeniz iklimi, güneyinde ise çöl iklimi hâkimdir. Kıyılarda yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçer. Yaylalarda ise yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise bir hayli sert geçer.

Uzun yıllar Osmanlı ve Fransa’nın egemenliği altında yaşayan Cezayir’in resmi dili Arapçadır ancak yakın zamana kadar Fransızcanın ilk sırayı yer aldığını da söylememiz gerekir. Ülkenin neredeyse %90’ı Fransızca bilmektedir. Eğitim dilinde Berberice de yer almaktadır.

Cezayir’in para birimi Cezayir Dinarı’dır. Türk Lirası ile güncel karşılaştırmasını yapmak için tıklayınız.

Cezayir Vizeli mi?

Cezayir, vize ile seyahat edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Cezayir vize işlemlerinizi Real World Turizm ile hızlı ve güvenli bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Cezayir vizesi ve Cezayir vizesi için gerekli evrakları incelemek için tıklayınız.

Cezayir’de Gezilecek Yerler

Cezayir’de görülmesi gereken yerler fazladır. Bunların başlıcaları;

Tarihi 1516 yılına dayanan ve Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kasbah

Fransa’nın Cezayir’deki kültür mirası Notre Dame Katedrali

Ünlü El Bahia Plajları

Dünyanın en yüksek asma köprülerinden biri olan Gantaret El Hıbal

Cezayir’de Ne Yenir?

Cezayir mutfağı, genel olarak Akdeniz mutfağının özelliklerini taşır. Temeli kuzu etinden oluşur. Tencere yemekleri çok sevilir. Soslu yemeklere sıkça rastlanır. En ünlü yemeği bir fırın yemeği olan zeytinli tavuktur. Khobz dar (Ev Ekmeği) hemen her evde yer alır. Hurmalı Makrot, en ünlü Cezayir tatlısıdır. Kus kusu denemenizi de tavsiye ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo