0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

Vizesiz Seyahat, Serbest Dolaşım Değil


Tamer Ulay, 29 Ekim 2015’te, Avrupa Birliği, vizesiz seyahat için Türkiye’nin göçmen politikalarındaki yükümlülüklerini yerine getirmesi koşuluyla, Ekim 2016’ya kadar vizesiz seyahat programına dâhil edilebileceğini söyledi. Bu durumun Schengen bölgesine seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşlarına vize uygulamasının kaldırılması anlamına gelse

Tamer Ulay, 29 Ekim 2015’te, Avrupa Birliği, vizesiz seyahat için Türkiye’nin göçmen politikalarındaki yükümlülüklerini yerine getirmesi koşuluyla, Ekim 2016’ya kadar vizesiz seyahat programına dâhil edilebileceğini söyledi.

Bu durumun Schengen bölgesine seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşlarına vize uygulamasının kaldırılması anlamına gelse de pratikte her şeyin o kadar kolay olmadığını vurguladı. Vizesiz seyahat hakkının Türkiye’de AB hayali kuran binlerce yatırımcı ve girişimci tarafından doğru olarak yorumlanamağını belirten Ulay, bu nedenle 20 Şubat’taki seminerin çok yararlı olduğunun altını çizerek,”Vizesiz seyahat kesinlikle olumlu bir gelişme ancak çok sevindirici bir gelişme değil. Olumlu bir gelişme, çünkü Türk vatandaşları Schengen ülkelerine seyahat için vize kuyruklarına girmek ve vize parası ödemek zorunda kalmayacaklar. Ama atlanan şu ki vizesiz seyahat serbest dolaşım değildir. Vizesiz olarak Schengen bölgesindeki bir ülkeye kadar gidip, sınır kontrollerine takılma ve ülkeye alınmadan geri gönderilme riski vardır. Yapılacak onca masraf sonunda (uçak bileti, yurtdışı çıkış harcı, otel rezervasyon paraları vs), ülkeye giriş yapamadan geri gönderilmenin faturası, vize parasından çok daha yüksek boyutlara ulaşabilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo