0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

Nasıl Uzun Süreli Schengen Alınır?


Vize almak, seyahatseverlerin plan yaparken üzerinde en çok düşündüğü konulardan biridir. Bu nedenledir ki; ‘’Nasıl uzun süreli Schengen alınır?’’ sorusu seyahatseverlerin en çok sorduğu sorulardan biri haline gelmiştir. Siz de yeni ülkeler ve kültürler keşfetmeyi sevenlerdenseniz bu yazının fazlaca işinize

Vize almak, seyahatseverlerin plan yaparken üzerinde en çok düşündüğü konulardan biridir. Bu nedenledir ki; ‘’Nasıl uzun süreli Schengen alınır?’’ sorusu seyahatseverlerin en çok sorduğu sorulardan biri haline gelmiştir. Siz de yeni ülkeler ve kültürler keşfetmeyi sevenlerdenseniz bu yazının fazlaca işinize yarayacağından emin olabilirsiniz.

Master Ülkenizi Belirleyin

İlk Schengen başvurunuzda kısa süreli bir girişe hak kazanmanız, uzun süreli giriş onayı elde etmenize nazaran çok daha olasıdır. İlk başvurunuzun onaylanması halinde, aynı ülkeye ikinci ve üçüncü girişinizde genellikle daha uzun süreli giriş izinleri alırsınız. Bu nedenle kendinize master ülke diye tabir edilen uğrak bir ülke seçmeniz lehinize olacaktır.

Bunu yanı sıra, aynı ülkeye kısa vadede yeniden gideceğinizi belgelendirirseniz uzun süreli vize alma şansınız artar. Örneğin; Ocak ayında vize için başvurduğunuz ülkeye Mart ayında da gideceğinizi bildirebilirsiniz.

Mesleki Katılım Avantajdır

Birçok AB ülkesi, gelişmişlik düzeyine bağlı olarak farklı iş ve eğitim olanakları sağlar. İşinizle ilgili bir workshop, seminer veya etkinliğe katılmanız uzun süreli Schengen almanıza yardımcı olur. Elbette bunun için ticari vize gerekir.

Not: Ticari vize için gerekli olan evrakları şirketinizin sağlaması gerekir.

Dilekçe Etkilidir

Vize başvurunuzun yanında, kendinizi ve neden uzun süreli vize almak istediğinize dair bir dilekçe hazırlamanızı öneririz. Sıkça seyahat ettiğinizi ve seyahat planınızı açık bir dille ifade etmeniz etkili olacaktır.

Not: -Varsa- birlikte seyahat edeceğiniz arkadaş / arkadaşlarınızın uzun süreli vizesi varsa dilekçenize mutlaka ekleyin.

Doğru Vize Kullanımı

Doğru vize kullanımı bir sonraki vize başvurusunda vize süresini uzatmada önemli etkenlerden biridir. Peki ne demektir vizenin doğru kullanımı? İsmi her ne kadar Schengen vizesi olsa da ve aldığınız vize farklı ülkelere giriş imkanı sağlasa da ilk giriş yapılan ülkenin vize alınan ülkeyle aynı olması önemlidir. Örneğin İtalya’dan aldığınız Schengen Vizesi ile ilk olarak Almanya’ya giriş yapma hakkınız vardır fakat bir sonraki vize başvurunuzda bu hemen dikkat çekecektir ve alınabilecek vize süresini olumsuz etkileyebilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için her zaman alınan vize ile ilk önce ülkeye giriş yapmanızı ve vizelerinizi doğru kullanmanızı tavsiye ederiz.

Hesabınızda Para Göstermelisiniz

Şu bir gerçek ki; vize alma sürecinde banka hesabınız en çok dikkat edilen konulardan biri olacaktır. Yanınızda en az seyahatinizi tamamlamaya yetecek kadar para olduğunu belgelemelisiniz. Bütün bunlar demek oluyor ki; banka hesabınızda ne kadar fazla miktarda para varsa o kadar iyi…

Sağlık Sigortanızı Uzun Süreli Yaptırın

Sağlık sigortası yaptırmak, uzun süreli vize almanızı doğrudan etkilemese de iyi bir kanaat notu olarak görebilirsiniz.

Avantajlı ve güvenli seyahat sigortası için Uraz Sigorta’yı incelemenizi tavsiye ederiz.

Tüm vize işlemleriniz için %99 başarı oranıyla çalışan bizimle iletişime geçebilir, tüm sorularınıza hızlıca yanıt alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo