0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

Vize Başvurum Reddedildi, Ne Yapmalıyım?


Vize başvurusunun reddi başvuru yapan kişilerin en çok canını sıkan konulardan biridir. Kimi zaman ‘’Vize başvurum reddedildi, ne yapmalıyım?’’ sorusu, seyahatseverlerin en çok ilgilendiği konulardan biri olabiliyor. İşte böyle bir olayla karşılaşırsanız yapmanız gerekenler… Vize Neden Reddedilir? Vize reddi neden

Vize başvurusunun reddi başvuru yapan kişilerin en çok canını sıkan konulardan biridir. Kimi zaman ‘’Vize başvurum reddedildi, ne yapmalıyım?’’ sorusu, seyahatseverlerin en çok ilgilendiği konulardan biri olabiliyor. İşte böyle bir olayla karşılaşırsanız yapmanız gerekenler…

Vize Neden Reddedilir?

Vize reddi neden olur?  Öncelikle bu soruya açıklık getirelim; vize reddinin en büyük sebepleri arasında konsolosluğa verilen dosyanızda geri dönüşünüze dair şüpheler oluşması, ulaşım ve konaklama garantisi, çalışma evraklarının güvenirliliği ve maddi durum garantisini sayabiliriz.

Ret alınmasına yönelik en önemli etken geri dönüşünüze dair şüphe oluşmasıdır. Bu nedenle, ulaşım ve konaklama belgelerinizi eksiksiz bir şekilde teslim etmelisiniz. Bu konuda kafanızda soru işareti kalmaması için satın alınmış uçak bileti ve konfirmeli otel evrakları sunmanız sizin yararınızadır. Konsolosluğun geri döneceğinize ikna olması demek ilk ciddi engeli aşmanız anlamına gelir.

Konu ile ilgili en çok sorulardan bir diğeri çalışma durumunun vizeyi etkileyip etkilemeyeceğidir. Çalışma süreniz, sosyal sigortanızın düzenli olarak ödenmesi, çalışılan şirket tarafından sunulan evraklar vizenizi garanti alına almak adına çok önemlidir.

Vize sürecinizi etkileyen temel konulardan biri banka hesabınızdaki hareketlerdir. Hemen hemen bütün konsolosluklar son 3 aylık banka hesap hareketlerinizi ister. Konsolosluğa öncelikle sabit gelirinizin olduğu banka hesap hareketlerini (çalışansanız maaşınızın yattığı) ve diğer yatırım hesaplarınızı sunmanız önemlidir. Bunların dışında varsa aracınızın ruhsatı, evinizin tapusu gibi evraklar sizin ülkenize geri döneceğinize kanaat oluşturur.

Vize Reddi Nasıl Gelir?

Vize reddi, başvuru yapan kişiye genellikle konsolosluk tarafından bir mektup veya ret formu ile ulaştırılır. Ret formlarında genelde hangi sebepten ötürü vizenizin reddedildiği işaretlenir. Bu noktada da iyi bir vize danışmanlığı hizmeti almanın önemi ortaya çıkar.

Vize başvurunuzu doğru zamanda yapmaya özen göstermelisiniz. Seyahatinizden kısa bir süre önce yapacağınız başvurunuzun kabul edilme oranı düşüktür. Schengen vizesi için en erken seyahatinizden 6 ay öncesine kadar başvuru hakkınız vardır, diğer ülkelerin kuralları farklılıklar göstermektedir.

Vize Reddine İtiraz Müracaatı

Vizenizin reddedilmesi durumunda yazılı dilekçe yoluyla veya yüz yüze itiraz hakkınız vardır. Konsolosluklar kararını genelde dosyanızı incelerken verir fakat dilekçe veya yüz yüze itiraz yöntemlerinde de ret kararını kaldırabilme imkanınız vardır. Ret kararı ile karşılaşmamak için dosyanın konusunda uzman kişiler tarafından oluşturulmasını öneririz.

Vizeye Yeniden Başvurabilir miyim?

Bu soru da, bahsettiğimiz durumla karşılaşan kişilerin en sık sorduğu sorulardan biridir. Vizeye elbette yeniden başvuru hakkınız vardır, yukarıda bahsettiğimiz konulara dikkat edildiği takdirde olumsuz sonuçlarla karşılaşma riskinizi düşürür, yeniden başvuru riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Vize alımında %99 başarıyla çalışan acentemiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüm seyahat sağlık sigortası işlemlerinizi Uraz Sigorta güvencesi ile yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo