0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

En İyi Avrupa Kış Festivalleri


Avrupa kış festivalleri için gün sayıyor, ya sen? ‘’Eğlence kar kış dinlemez’’ diyorsan doğru adrestesin. Ölmeden önce yapılması gerekenler listene ekleyeceğin birbirinden renkli kış festivallerini senin için derledik… Venedik Karnavalı (İtalya) Bu ünlü festivalin tarihi 13. yüzyıla dayanır. Venedik halkı,

Avrupa kış festivalleri için gün sayıyor, ya sen? ‘’Eğlence kar kış dinlemez’’ diyorsan doğru adrestesin. Ölmeden önce yapılması gerekenler listene ekleyeceğin birbirinden renkli kış festivallerini senin için derledik…

Venedik Karnavalı (İtalya)

Bu ünlü festivalin tarihi 13. yüzyıla dayanır. Venedik halkı, karnaval boyunca yüzlerine maskeler takar ve rengârenk kostümler giyerek eğlenir. Bu ‘’Maskeli Balo’’ tüm İtalya’ya mal olmuş olsa da, Venedik’te bir başka kutlanır. Ortaya çıkışı ise şöyle: 1348 yılında şehrin büyük bir kısmını etkisine alan veba salgını başlar. Bu hastalığa yakalananlar, yüzlerini gizlemek için maske takarlar. Zamanla maskeler renklenir ve bu kötü hatıra, görkemli bir karnavala dönüşür.

Venedik Karnavalı, 8-25 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

İtalya vizesi hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Amsterdam Işık Festivali (Hollanda)

Amsterdam Işık Festivali, Hollanda’da kışı güzel kılan detaylardan biri haline geldi. Şehrin, mevcut halleriyle mükemmel birer manzara oluşturan kanallarını, ışıklarla görmeye ne dersin? Göz kamaştırıcı renkler ve muazzam bir Amsterdam atmosferi… Festivale geçtiğimiz yıl 1 milyon kişi katılmıştı. Bakalım, bu yılki sayı ne olacak?

Not: Gemi turlarına mutlaka ama mutlaka katılın.

Bu yıl yedincisi düzenlenen Amsterdam Işık Festivali’nin başlangıç tarihi 28 Kasım 2019. Bitiş tarihi ise 20 Ocak 2020…

Hollanda vizesi hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Köln Karnavalı (Almanya)

Sıradaki durağımız, Avrupa’nın en huzurlu şehirlerinden biri olan Köln… Bu huzurlu şehir, kış aylarında tabir-i caizse çıldırıyor!

Rengârenk kostümler, çılgın partiler ve hep bir ağızdan söylenen şarkılar dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıları coşturuyor. 1823 yılından beri düzenlenen bu köklü festival, aynı zamanda budala mevsiminin başlangıcı kabul ediliyor.

Köln Karnavalı’na 20-28 Şubat 2020 tarihleri arasında katılabilirsiniz.

Almanya vizesi hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sitges Karnavalı (İspanya)

Sitges Karnavalı, Brezilya’da düzenlenen Rio Karnavalı’nın Avrupa uyarlaması olarak kabul edilir. Aynı zamanda, İspanya’nın en eski festivallerinden biridir.

Sitges, Barcelona’ya 35 km uzaklıkta olan sakin, küçük ve şirin bir köy kasabasıdır. Halk ve dışardan katılanlar birbirinden farklı kostümler giyerek çılgınca eğlenirler. Sokak partileri ve geceleri düzenlenen draq queen şovları oldukça ünlüdür.

İspanya vizesi hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sitges Karnavalı, 18-26 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

Avrupa kış festivalleri coşkusunu yaşarken sağlık sigortanızı yaptırmayı da ihmal etmeyin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo