0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

174 Ülkeye Vize Serbestisi


Endonezya Cumhuriyeti, Güneydoğu Asya ve Okyanusya’da yer alan bir ülke olmakla birlikte 17 bin 508 adadan oluşur. 250 milyon civarında nüfusuyla dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi ve aynı zamanda en kalabalık Müslüman ülkesidir. Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, 174 ülkeye uygulanacak

Endonezya Cumhuriyeti, Güneydoğu Asya ve Okyanusya’da yer alan bir ülke olmakla birlikte 17 bin 508 adadan oluşur. 250 milyon civarında nüfusuyla dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi ve aynı zamanda en kalabalık Müslüman ülkesidir.

Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, 174 ülkeye uygulanacak vize muafiyetinin ülkenin güvenliğini tehlikeye sokmadığını dile getirdi.

Endonezya ile 174 Ülke Arasında Vize Serbestisi Olacak

Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo (Jokowi), The Jakarta Post’da yer alan habere göre Endonezya hükümetinin izlediği vize muafiyeti politikası hakkında konuştu. 174 ülkeye uygulanacak vize muafiyetinin ülkenin güvenliğini tehlikeye sokmadığını söyledi.

“ÜLKEMİZİN GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE ATMAYACAK”

Jokowi, “170 ülkeye vize muafiyeti uygulayan Malezya ve Singapur’a bakın. Bu ülkelerde güvenlik sorunu yaşanmıyor. Bizim 174 ülkeyle planladığımız vize muafiyetinin, ülkemizin güvenliğini tehlikeye atacağını sanmıyorum” ifadesini kullandı.

TURİST SAYISINDA ARTIŞ YAŞANMIŞTI

Daha önce 43 ülkeye vize muafiyeti uygulayan Endonezya, geçen yıl ekim ayında 47 ülkeye daha vize muafiyeti getirmişti. Son vize muafiyetleriyle Endonezya’ya gelen turist sayısında artış yaşanmıştı.

Endonezya, son olarak aralık ayında 84 ülkeyle vize muafiyeti anlaşması imzalamıştı.

Ayrıca endonezya halen Türk vatandaşlarına da vize uyguluyor ancak sınırda da bu vizeyi tanzim ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo