0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

Avrupa’nın En İyi Noel Pazarları


Yeni yıl yaklaşırken yeni yerler keşfetmek, büyülü ambiyanslar deneyimlemek, biraz da kafa dağıtmak isteyenler için harika bir önerimiz var: Noel pazarları (Christmas Market) Peki, Noel pazarları nedir? Noel pazarlarında ne yapılır? Küçük küçük kulübeler düşünün; ışıl ışıl aydınlatmalar, lezzetli yiyecekler,

Yeni yıl yaklaşırken yeni yerler keşfetmek, büyülü ambiyanslar deneyimlemek, biraz da kafa dağıtmak isteyenler için harika bir önerimiz var: Noel pazarları (Christmas Market) Peki, Noel pazarları nedir? Noel pazarlarında ne yapılır? Küçük küçük kulübeler düşünün; ışıl ışıl aydınlatmalar, lezzetli yiyecekler, yöresel ürünler, kaliteli ve keyifli bir kalabalık… İşte Noel pazarı tam da böyle bir şey!

Bu yazımız Avrupa’daki yılbaşı heyecanını yerinde yaşamak isteyenler için… Karşınızda Avrupa’nın en iyi Noel pazarları…

Striezelmarkt – Dresden, Almanya

Dresden, Almanya’nın en eski Noel pazarıdır. Yaklaşık 600 yıldır sürdürülen bu pazarda, 250 civarında tezgâh kurulmaktadır. Seyahatinize biraz daha eğlence katmak isterseniz; Meyveli Kek (Stollen) Festivali’ne katılmanızı öneririz.

Not: Meyveli Kek (Stollen) Festivali, Aralık ayının ikinci Pazar gününe tekabül eder.

Almanya vizesi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Katedral Meydanı ve Saray Meydanı – Salzburg, Avusturya

Salzburg Pazarı, Noel pazarları arasında özel bir yere sahiptir. Katedral ve sarayın yükseldiği alanda, rengârenk bir atmosfer solumak kesinlikle unutulmaz bir deneyim olacaktır. Eğlenceli, cıvıl cıvıl ve keyifli bir Noel pazarı gezmek isterseniz burası tam size göre demektir. Tezgâhlardaki birbirinden hoş el işi ürünlere hayran kalacaksınız.

Avusturya vizesi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Place Sainte-Catherine, Grand Place ve Balık Pazarı – Brüksel, Belçika    

Birbirinden sevimli ahşap kulübeler, harika işçiliklerle bezenmiş el işi ürünler ve lezzetli yiyecekler… Brüksel Pazarı, mükemmel ambiyansıyla ziyaretçilerini bekliyor. Midye seviyorsanız ve bu harika Noel pazarını ziyaret etmeye karar vermişseniz, bu ekstra şanslı olduğunuz anlamına gelir çünkü birçok tezgâh size ücretsiz midye ikramında bulunacak.

Belçika vizesi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Tarihi Semt – Riga, Letonya

Masalsı bir Noel pazarına ne dersiniz? O halde sizi UNESCO tarafından ‘’Dünya Miras Alanı’’ olarak kabul edilen Riga tarihi merkezine götürelim. Burası, yaşadığınız anları; ‘’Anlatılmaz, yaşanır.’’ diyerek tabir edebileceğiniz bir yer. Atmosferden bağımsız olarak şunu söylemeliyiz: Letonyalıların el işlerine bayılacaksınız. Şamdanlar, kehribarlar ve sayısız süs eşyası… Riga Pazarı bu kış da tüm güzellikleriyle sizleri bekliyor olacak.

Letonya vizesi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Seyahat sigortanızı hızlı ve güvenli bir şekilde yaptırmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo