0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

Fransa’dan 2 Günde Vize


Son zamanlarda yaşadığı terör olaylarıyla gündeme gelen Fransa, ekspres vize uygulamasına geçtiğini belirtti. Bu yılın sonuna kadar uygulamaya koyacağı ekspres vize uygulamasının ülke listesinde Endonezya ve Singapur’un yanısıra Türkiye’de var. Bu yıl sonuna kadar Türkiye, Endonezya ve Singapur vatandaşları için

Son zamanlarda yaşadığı terör olaylarıyla gündeme gelen Fransa, ekspres vize uygulamasına geçtiğini belirtti. Bu yılın sonuna kadar uygulamaya koyacağı ekspres vize uygulamasının ülke listesinde Endonezya ve Singapur’un yanısıra Türkiye’de var. Bu yıl sonuna kadar Türkiye, Endonezya ve Singapur vatandaşları için “48 saatte ekspres vize” işlemlerinin başlayacağını duyurdu.

Fransa’da Bakanlar Kurulu sonrası yapılan yazılı açıklamada, Türk vatandaşlarının kısa süreli ziyaretler için yapacakları vize başvurularının 48 saat içinde sonuçlandırılacağı bildirildi.

Kısa süreli ziyaretler, kişisel ve iş seyahatlerini kapsayacak.

“Ekspres vize” ilk kez 2014 yılından itibaren, Fransa-Çin arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 50. yıl dönümü dolayısıyla Çin vatandaşları için başlatılmıştı.

Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach, nisan ayında yaptığı bir konuşmada vizede kabul koşullarının hafifletildiğini ve prosedürün sadeleştirildiğini açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo