0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

Türkiye’den Vize Kararı


Suriye vatandaşlarına vize zorunluluğu başladı. Türkiye’nin 10 Ocak itibari ile uyguladığı deniz ve havayoluyla Türkiye’ye giriş yapacak olan Suriye vatandaşlarına vize uygulaması başlattı. Ancak Karayolu ile giriş yapacak olan Suriye vatandaşları vizeden muaf olacak. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, 30

Suriye vatandaşlarına vize zorunluluğu başladı. Türkiye’nin 10 Ocak itibari ile uyguladığı deniz ve havayoluyla Türkiye’ye giriş yapacak olan Suriye vatandaşlarına vize uygulaması başlattı. Ancak Karayolu ile giriş yapacak olan Suriye vatandaşları vizeden muaf olacak.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, 30 Aralık 2015’te düzenlediği basın toplantısında üçüncü ülkelerden geçişlere ilişkin düzenleme ihtiyacından kaynaklanan bir değişiklikle, 8 Ocak’tan itibaren hava ve deniz hudutlarından girecek Suriyeliler için vize gerekeceğini, uygulamanın “yasadışı göçle mücadele” amacıyla yapıldığını ve Türkiye’ye karadan girecek Suriyeliler için açık kapı politikasının devam edeceğini söylemişti.

Türkiye ve Suriye 2009 yılında vize uygulamasını karşılıklı olarak kaldırma kararı almıştı.
Suriye, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 2009 yılından beri uygulanmakta olan vize serbestisi 17 Aralık 2015 tarihinde iptal etmişti.

Türkiye AB’ye geçen Kasım ayında sınırlarını daha etkili şekilde denetleyerek Avrupa’ya göçün azaltılmasına katkı sunmayı taahhüt etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo