• 0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
  • 0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

Enlerin Şehri: Dubai


dubai

Dubai, şüphesiz ki son yılların en popüler şehirlerinden biri… Girizgâhı, en sık sorulan sorulardan biriyle yapalım. ‘’Dubai nerede?’’ Arap Yarımadası’nın Basra Körfezi kıyılarında yer alan Dubai; Umman, Katar, Suudi Arabistan ve İran’ın komşusudur.  Gelin, sizi enlerin şehrinde kısa bir geziye

Dubai, şüphesiz ki son yılların en popüler şehirlerinden biri… Girizgâhı, en sık sorulan sorulardan biriyle yapalım. ‘’Dubai nerede?’’ Arap Yarımadası’nın Basra Körfezi kıyılarında yer alan Dubai; Umman, Katar, Suudi Arabistan ve İran’ın komşusudur.  Gelin, sizi enlerin şehrinde kısa bir geziye çıkartalım…

Dubai Vize İstiyor mu?

Dubai, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize ile seyahat edilebilen bir ülkedir. Alınan vizenin geçerliliği 58 gün olarak belirlenmiştir. Vize almaya hak kazanan kişi, maksimum 58 gün içerisinde şehre giriş yapmalıdır. Kişi, şehre girişinden itibaren 28 güne kadar burada kalabilir. Ayrıca bu vize ile sadece Dubai’ye değil Birleşik Arap Emirliklerinin diğer Emirlikleri olan bu Abu Dabi, Sharjah, Fujairah, Umm Al Quwain, Ajman ve Ras Al Khaimah Emirlikleri’ne de girilebilir.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai vizesi konsolosluklardan alınmaz. Hükümet ile sözleşme imzalamış bazı seyahat acenteleri bu vizenin alınmasında sizlere aracılık yaparlar. Bu acenteler sizlere hizmet verdiği için fazla bir evrak talebi yoktur. Türkiye’de Birleşik Arap Emirlikleri’ne akredite olarak çalışan acentelerden biri olan Real World Turizm üzerinden vize hizmetinizi güvenli ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Dubai Vizesi Ne Kadar Sürede Alınır?

Vizeniz, başvuru yapıldıktan sonra genelde 48 saat içinde hazır olur. İstisnai durumlarda süreç uzayabilir. Seyahatinizi planladıktan sonra vize başvurunuzu 60 gün içerisinde yapabilirsiniz. Tabii ki işlem süresini hesaplarken, Birleşik Arap Emirlikleri’nde cuma gününün resmi tatil olduğunu unutmamanız gerekir.

Şehri Keşfedin!

Dubai’nin para birimi Birleşik Arap Emirlikleri dirhemidir. Hava sıcaklığı kış aylarında (Aralık ve Mart aralığı) en düşük 10 derece civarında seyreder. Dünyanın en güvenli şehirlerinden biri olan Birleşik Arap Emirlikleri ülkesi, gezip görülecek birçok yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

En son yapılan sayım, şehirdeki gökdelen sayısının 1.344’e ulaştığını göstermektedir. Bu yapılardan en popüleri, ‘Dünyanın en uzun gökdeleni’ unvanına sahip olan Burj Khalifa’dır. Burj Khalifa, modern çağın Babil Kulesi olarak da nitelendirilmektedir. Türkçe ismi Burj Halife’dir. Yüzlerce mühendisin 22 milyon saate yakın mesai yaptığı, 160 katlı gökdelenin yapımına tam 1.5 milyar dolar harcanmıştır.

Dubai’de Gezilecek Yerler

Dubai’de gezilecek yerler elbette Burj Khalifa ile sınırlı değil. Palmiye Adaları, El Fahidi Hisarı (Dubai Müzesi), Atlantis Hotel (Aquaventure Waterpark) , Madinat Jumeriah, Dubai Çeşmesi, The Dubai Mall ve Dubai Miracle Garden’ı mutlaka görmelisiniz.

Sabah ve öğlen saatlerinde düzenlenen çöl safarisini, Dubai’ye gidildiğinde mutlaka yapılması gereken şeyler arasına eklemelisiniz. Tur sona erdiğinde ATV motorları ile çevreyi gezme şansı da bulabilirsiniz.

Dünyanın En Lüks Polis Arabalarını Görebilirsiniz!

Evet, yanlış duymadınız. Dünyanın en lüks polis arabaları bu şehirde yer alıyor. Aslında bu durumu, suçlulara ayak uydurmak için bir gereklilik olarak görüyorlar. Bu nedenle Lamborghini, Ferrari ve Bentley gibi lüks araçlara biniyorlar.

Polis teşkilatında bulunan araçlardan biri Lamborghini Aventador… 691 beygir gücüyle çalışan araç V12 motorla hareket ediyor ve 60’a 3 saniyeden daha kısa bir sürede çıkıyor.

‘Çölün ortasındaki cennet’i mutlaka görmeniz gereken  yerler arasına eklemeli ve bu eşsiz deneyimi kesinlikle yaşamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo