• 0212 293 93 35 Cumhuriyet Caddesi No:157 Harbiye İstanbul bilgi@vizeislemleri.com
  • 0312 970 03 00 Tunali Hilmi cad. No:109/5 Kavaklidere Çankaya Ankara ankara@vizeislemleri.com

Doyamayacağınız Şehir: Amsterdam


Amsterdam vize Kültürel kaynaşma, medeniyet, hoşgörü ve Amsterdam… Hollanda’nın başkenti, misafirlerine her defasında benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Öyle bir deneyim ki; Amsterdam’ı ziyaret eden çoğu kişiden şu cümleyi işitebilirsiniz: ‘’Kendimi evimde gibi hissettim.’’ Dünyanın en sempatik şehirlerinden birine birlikte göz

Amsterdam vize

Kültürel kaynaşma, medeniyet, hoşgörü ve Amsterdam… Hollanda’nın başkenti, misafirlerine her defasında benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Öyle bir deneyim ki; Amsterdam’ı ziyaret eden çoğu kişiden şu cümleyi işitebilirsiniz: ‘’Kendimi evimde gibi hissettim.’’ Dünyanın en sempatik şehirlerinden birine birlikte göz atmaya hazır mısınız?

Amsterdam Hakkında Bilgi

Amsterdam, Hollanda’nın başkenti olmasına karşın hükümeti barındırmaz. Yani, idari merkez bu bölgede değildir. Amstel ve İj Nehirlerinin kıyısında yer alır. Nüfusu 1,5 milyonu bulmaktadır. Hollanda’nın en kalabalık şehri olmakta birlikte, kültürel, sanatsal ve ekonomik yönlerden de en önemli şehridir.

Amsterdam; kanalları, köprüleri, bisikletleri, mimarisi ve eğlenceli yaşantısıyla turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Yılda yaklaşık 4 milyon turist ağırlamaktadır. Bu rakamla da dünyanın en çok ziyaret edilen 5. merkezi unvanını elde etmiştir. Bisiklet kültürünün en çok benimsendiği şehirdir. Bu, öyle bir kültürdür ki; şehir içinde motorlu taşıtlardan, hatta yayalardan çok bisikletlere rastlarsınız.

Amsterdam’ın iklimi ılımandır. Ancak hava, yazın bile son derece değişkendir. Amsterdam gezisi yapmaya karar verirseniz, bavulunuzda yağmurluğa mutlaka yer ayırmalısınız. Çünkü bu şehirde yağışa ne zaman, hangi şiddetle yakalanacağınızı asla kestiremezsiniz…

Amsterdam’da Gezilecek Yerler

Şehrin en ünlü ve en kalabalık meydanı Dam Meydanı’dır. ‘’Amsterdam’ın kalbinin attığı yer’’ olarak tanımlanır. Başta Konninklijk Sarayı olmak üzere birçok ünlü yapıyı bu bölgede bulabilirsiniz.

‘’Kuzey’in Venedik’i’’ olarak adlandırılan bu şehir, adalar üzerine kuruludur. Dolayısıyla 1500’den fazla köprü vardır. Fantastik bir Amsterdam seyahati düşlüyorsanız, kanalın üzerinde yer alan tekne evlerden birinde konaklayabilirsiniz.

Amsterdam, gerçek bir müzeler şehridir. Van Gogh, Stedjik, Anne Frank’ın Evi ve Rijksmuseum Müzeleri, turistler tarafından en çok ilgi gören yerlerdir.

Eğlenceli bir gün geçirmek için, Amsterdam Coffee shoplarından birini veya Heineken Bira Fabrikası’nı ziyaret edebilirsiniz. Renkli gece hayatına katılmak için Red Light District’te turlayarak, farklı alternatiflere göz atabilirsiniz.

Amsterdam Vizeli mi?

Hollanda, TC vatandaşlarının Schengen vizesi ile seyahat edebildiği bir ülkedir.

Yeşil Pasaport Sahiplerine Vize Gerekli mi?

Yeşil pasaport sahibi vatandaşların 3 aya kadar vize gerekmeksizin ülkeye giriş hakları vardır.

Bordo Pasaport Sahiplerine Vize Gerekli mi?

Umuma husus (Bordo) pasaport sahiplerinin Hollanda’ya gidebilmek için mevcut Schengen vizesi olması gerekmektedir. Seyahat tarihlerinizi kapsayan C tipi (Çok girişli – Multiple) Schengen vizeniz varsa Hollanda’ya seyahat edebilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğu’ndan Schengen Vizesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hollanda Konsolosluğu ,otel konfirmeleri ve otel rezervasyonlarına çok dikkat etmektedir. Başvuru sırasında kullanacağınız biyometrik fotoğrafın 30mm*40mm boyutlarında olması gerekmektedir.

Ortalama İşlem Süresi Ne Kadardır?

Hollanda Schengen vizesi süresi ortalama 10 gün civarında sürmektedir.

Bölge Ayrımı Var mıdır?

İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep’teki başvuru merkezlerinden bölge ayrımı olmaksızın başvuru yapılabilir.

Schengen Vizem Yoksa Ne Yapmalıyım?

Real World Turizm üzerinden Hollanda vizesi hizmetini güvenle ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Real World Turizm son 5 yıl içinde Schengen bölgesi için parmak izi verdiyseniz sizin gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzu yapabilir, vize sonucunu takip edebilir ve Amsterdam vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu size ulaştırabilir.

Amsterdam seyahatine çıkarken seyahat sağlık sigortanızı kolayca yaptırmak için tıklayınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Predefined Skins

Primary Color

Background Color

Example Patterns

demo demo demo demo demo demo demo demo demo demo